دانشگاه برای اساتید، کلاس‌های مجازی تفسیر سوره‌ی یوسف با تدریس حاج‌آقا قرائتی گذاشته. امروز در تفسیر آیه 22، حاج‌آقا فرق علم» و حکمت» را توضیح میداد. میگفت علم با مطالعه بدست میاد اما حکمت و بینش را هر کسی نداره و طبق این آیه، پاداشیه که از طرف خدا به نیکوکاران داده میشه. حاج‌آقا مثل همیشه برای جا افتادن مطلب، یه داستان جالب هم گفت. داستان این بود:

یکی از مسئولین بسیار باسواد در جلسه‌ای با آه و ناله این شعر را میخونه:

الهی جسم و جانم خسته گشته     در رحمت به رویم بسته گشته

یه پیرمرد بی‌سوادی که کنار اون مسئول نشسته بود، میگه: آقاجان! جسم و جانت خسته شده؟ 2 ساعت بخواب! در رحمت خدا هم هیچ وقت بسته نمیشه!»

اون مسئول میگه دیدم حرفش درسته. پیش خودم خیلی خجالت کشیدم که من با این همه سواد و ادعا این حرف را زدم اما اون پیرمرد، اگرچه سواد نداشت اما حکمت و بصیرت داشت که بفهمه حرفم اشتباهه.

من، خواهرزاده‌هام و آخرین داستان

داستانی درباره فرق علم و حکمت

حاج‌آقا ,اون ,حکمت ,یه ,سواد ,مسئول ,اما حکمت ,اون مسئول ,در رحمت ,حکمت و ,جسم و

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

دانلود کده مطالب اینترنتی rapbist bsz313 عضویت در کانال آموزش رقص تلگرام|کانال تلگرامی|رقص خردادیان|عضویت در کانال آموزش رقص تلگرام تهرانی گیلانی کزدی اذری ترکی لری شمالی عربی خارج آموزش هنر و زیبایی وبلاگ رسمی شهید مدافع حرم احمد مکیان imageprocess طرفداران انیمه هیچ...